W czasie podróży zagranicznych może zdarzyć się ciężki wypadek lub zachorowanie w wyniku którego konieczne staje się intensywne ratowanie naszego życia w szpitalu w innym kraju. Czasem leczenie jest długotrwałe, kosztowne i nieraz zachodzi konieczność przeniesienia kontynuacji leczenia Chorego do Polski. Nie zawsze jest możliwość (z różnych względów) przetransportowania Pacjenta do kraju rejsowym samolotem. Czasami trzeba skorzystać z najdroższej alternatywy, czyli przewozu prywatnym samolotem medycznym.

W zależności od Państwa potrzeb możemy zaproponować zarówno samolot odrzutowy jak i śmigłowy.

  • Samoloty odrzutowe : Learjet 35A, Learjet 55, Cesna Citation
  • Samoloty śmigłowe: Cesna 425 Conquest, Cesna 421B, TurpoProp
  • Samoloty śmigłowe polecamy na krótkie transporty i dla pacjentów którzy nie mogą lecieć na dużej wysokości (np. z chorobą zakrzepowo-zatorową)
  • Samoloty odrzutowe zapewniają możliwość transportu na obszarze całego świata.

Oczywiście każdy samolot jest w pełni wyposażony w sprzęt medyczny (nosze, monitory, defibrylator, respirator, butle z tlenem). W wyjątkowych, szczególnych przypadkach w zależności od raportu medycznego możemy doposażyć samolot dodatkowo w każdy inny, wymagany sprzęt medyczny (np. przy transporcie noworodka – inkubator). W standardzie na pokładzie zapewniamy opiekę lekarza i ratownika medycznego.

Koszty wykonania takiego transportu lotniczego są ustalane za każdym razem indywidualnie, ale na trasach Europejskich zaczynają się niestety dopiero w granicach od około 10 000 Euro….